vs
25.3.2017
Score: 4 : 3

Match Report

První jarní kolo sehrál Slavonín v sobotu doma s Konicí a hned se jednalo o důležitý zápas v bojích o záchranu.

Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří měli během prvních deseti minut dvě obrovské tutovky, při druhé dokonce slavonínští hráči dvakrát vykopávali míč z brankové čáry a dokázali tak udržet v čele s brankářem Kopřivou čisté konto. Postupem zápasu se hra lehce vyrovnávala. Ve 36. minutě hostující obránce nešikovně fauloval Semjona v pokutovém území a z penalty otevřel skóre kapitán Alka. Ve 45. minutě dostal na pravém křídle přihrávku za obranu Korol, jenž využil svoji rychlost a razantní střelou na zadní tyč  poslal Slavonín do dvougólového vedení

Ve druhé půli hosté dokázali snížit v 56. minutě, když se po nedůrazu v obraně dostal poměrně jednoduše k míči hostující Antl a projektilem pod břevno na přední tyč prostřelil domácího brankáře.  O dvě minuty později dostal opět kolmici za obranu rychlík Korol, jenž poslal míč přízemním centrem před bránu na Semjona. Ten byl sice hostujícími hráči pravděpodobně faulován, nicméně hostující obránce Rus si při tomto obranném zákroku srazil míč do vlastní brány – 1:3. V 73. minutě se skóre opět měnilo, po centru snížil hlavou na zadní tyči konický Žondra. I tentokráte dokázal Slavonín rychle odpovědět, za dvě minuty dostal míč nákopem za obranu Semjon a z dálky perfektně přehodil vystoupeného brankáře Konice – 2:4. V 83. pak po domácí ztrátě na středu hřiště využila Konice rychlého přechodu a po akci do otevřené obrany se na zadní tyči opět trefil do odkryté svatyně domácích Žondra. Zbytek utkání už Slavonín dobojoval bez obdržené branky a důležité tři body tak zůstaly v Olomouci.

Slavonín tak na 10. místě odskočil na 12. – sestupovou pozici, kterou drží právě Konice, na  7 bodů, navíc se po sobotních výsledcích a vyrovnaném středu tabulky dotáhl jen na dva body na pátý Bělotín. Příští kolo hraje Slavonín v neděli v 15:30 v derby ve Slatinicích.