Korol sestřelil Červenku hattrickem během 1. půle

První jarní utkání sehrál Slavonín na půdě poslední Červenky. Utkání mělo od úvodu velice jednoznačný průběh, Slavonín zejména v první půli soupeři nic nedovolil a i přes těžký terén se rychlou kombinační hrou dostával do velkých šancí.

Už v 5. minutě odcentroval z levé strany po pěkné akci Mikuš, míč proskočil před domácím gólmanem až na hlavu Hollyho a ten pohodlně trefil odkrytou bránu a vsítil tak první soutěžní gól v dresu Slavonína. O pár minut později se po rychlém  otočení hry a nákopu za obranu dostal k míči Korol a skákající míč přehodil přes vyběhnutého brankáře Červenky – 0:2. Ve 20. minutě dostal Korol míč z levé strany, krásně se obtočil kolem statického obránce a křižnou střelou zvýšil na třígólové vedení.  Korol mohl ihned vsítit čistý hattrick, při postupu sám na bránu mu však brankář střelu po zemi vystihl. K šancím se dostával také Tomáš Alka. Poprvé svou gólovku ještě zahodil, ale při druhé, kdy byl opět sám před brankářem, vyrazil gólman jeho střelu z bezprostřední blízkosti zpět do Alky a od toho se odrazil přímo do brány – 0:4. Honza Korol se však do konce poločasu svého hattricku dočkal. Ve 41. minutě zatáhl míč po brankové lajně Holly, zpětnou přihrávkou našel na penaltě Korola a ten umístil střelu přesně k zadní tyči. Poločas tak Slavonínští vyhráli s přehledem 5:0.

I přes poločasové varování ve druhé půli slavonínští hráči jakoby zvolnili tempo a dovolili soupeři zlepšení výkonu i výsledku z prvního poločasu. Od úvodu půle hráči kazili jednu rozehrávku za druhou, což v 50. minutě vyústilo v přímý kop z hranice vápna a domácí hráč umístěnou střelou přes zeď snížil na 1:5. I přes několik závarů na jedné či druhé straně brankáři obou celků nemuseli výrazněji zasahovat a Slavonín si tak odvezl z Červenky tři body za výhru 5:1.

Příští týden hraje Slavonín domácí utkání s Lutínem. Výkop v sobotu v 16:00 ve slavonínské Sportaréně!