O víkendu první mistrovské zápasy sezóny 2014/15

Po téměř dvouměsíční pauze nám začíná nový ročník fotbalové sezóny. Slavonín si v té předešlé vybojoval postup do vyšší soutěže, ale vzhledem k situaci v klubu, zejména úzkého kádru áčka, bude hrát znovu I.B třídu olomouckého kraje, naše béčko pak tradičně III. třídu olomouckého okresu.

Do nové sezóny vstupuje Slavonín se zásadní změnou, když spolupráci u týmu ukončil trenér Večera a do slavonínského kolotoče naskočil jako trenér áčka Jan Řezníček. Během krátké přípravy sehrál slavonínský tým celkem tři utkání. V přípravném zápase ve Hněvotíně prohrál 0:4, na memoriálu M. Mikšíka ve Chválkovicích v sobotním semifinále podlehl Černovíru 0:3 a v nedělním boji o 3. místo zvítězil s Velkou Bystřicí 5:3. Po odchodech trech hráčů základní sestavy do týmu přišel zatím pouze Marek Florian a do brány Vít Uličný. Po zranění, kdy vynechal celé jaro, se vrací do sestavy Dostál, počítat se stále nemůžu s Michalem Florianem, kterého čeká další operace s achilovou. V „B“ týmu se bohužel navíc rozhodl skončit kapitán Honza Gažar, který mohl být důstojným hráčem i pro“A“ tým. Bude proto velmi zajímavé, jak si Slavonín v letošní sezóně  s přece jen oslabeným týmem povede, obhajoba druhého místa bude více než těžká.

Slavonín nyní mění model domácích utkání. Slavonínské áčko i béčko budou hrát svát utkání ve stejném víkendu doma či venku. V prvním kole tak v sobotu 9. 8. přivítá Slavonín „A“ Lutín, o den později slavonínská rezerva Přáslavice. Obě utkání mají stanovený výkop na 16:30. Poslední novinkou a spíše zajímavostí jsou nové brány, staré kovové byly ihned po skončení minulé sezóny vyměněny za nové hliníkové s moderní konstrukcí.

Soupiska „A“ týmu:

Zabák, Uličný, Dostál, Hampl, Korol, Žák, Tandler, Aghazada, Florian Marek, Florian Michal, Šrámek, Alka, Mikuš, Holly, Semjon, Grulich, Grofek

Soupiska „B“ týmu:

Žižka, Dobrovský, Kloboučník, Lazarov, Melka, Ondruška, Svoboda, Kaprál, Pospíšil, Hock, Čermák, Hahn, Stavinoha, Schlimbach