Béčko začalo jarní část výhrou

První jarní utkání sezóny 2013/2014 sehrálo slavonínské béčko na umělé trávě v Holici, jelikož domácí tým Nedvězí své hřiště rekonstruuje. Bohužel Slavonínu po odchodu p. Dobrovského stále špatně funguje administrativní činnost a opět se nestihly vyřídit registrace některých hráčů, kteří  jsou ve Slavoníně na hostování. Tým však doplnili  borci z „A“ týmu, jelikož naše áčko začíná až příští týden.

První poločas mělo s fotbalem opravdu málo společného. Slavonínští kluci měli o něco navrch, ale to jen díky absolutně neškodnému týmu z Nedvězí. Hráči si nedokázali vyhovět, kazili jednu přihrávku za druhou, častokrát se zaháněli, což bralo jistě spoustu zbytečných sil. Nedvězí se v první půli dostalo snad k jedinému závaru před Žižkovou svatyní, ten však brankou naštěstí neskončil. Na druhé straně se o střelecké štěstí pokoušel Mikuš, ale v první půli se prozatím jen zastřeloval. Při tutovce lobem přehodil domácího gólmana, ale míč skončil pouze vedle levé tyče. Ve 20. minutě se k míči na středu hřiště dostal Gažar a razantní střelou k pravé tyči poslal Slavonínské do vedení. Poměrem 1:0 pro naše borce také první půle skončila.

Do druhé půle udělal kouč Lukáš Grulich jednu změnu. Místo Grofka nastoupil Stavinoha. Hned ve 2. minutě druhého poločasu se dostal do velkého vápna soupeře, kde nestihl dlouhou přihrávku, která skončila v autu. Avšak následující situace mohla dopadnout vyloučením na obou stranách. Domácí obránce dojel Stavinohu velmi nevybíravým způsobem, načež ten si to nenechal líbit a do domácího strčil. Oba hráči dostali pouze kartonek žluté barvy. V 52. minutě se slavonínští dostali kombinací do vápna Nedvězí, kde Grulich udělal kličku golmanovi, který ho fauloval. Penaltu s přehledem proměnil Gažar. Naši hráči hrozili často z kolmých přihrávek za obranu. Po geniálních balónech ze zálohy se v několika samostatných únicích objevil Stavinoha, avšak ani jednou nedokázal prostřelit domácího brankáře. Asi od 60. minuty domácí dohrávali v deseti, když rozhodčí udělil červenou kartu za protesty domácímu borci. 67. minuta přinesla centr z levé strany, konkrétně od Honzy Žáka na Zdenka Mikuše, který vstřelil třetí gól Slavonína netradičně hlavou z hranice malého vápna – 0:3. Poslední změnu skóre dokonal opět Zdenek Mikuš, který se postaral o potěšení pro oko diváka, kterých bylo v Holici poskrovnu. Chytrá přihrávka našla slavonínskou star pár metrů před šestnáctkou, Mikuš přešel jednoho, druhého hráče a poté si svou typickou přešlapovačnou položil gólmana a míč poslal za jeho záda – 4:0.

Příští zápas svedou Slavonínští s hráči Dolan „B“ v neděli 6.4. od 15:30 na domácím hřišti. Půjde o přímý souboj o páté místo tabulky III. třídy.