První příprava – prohra se Šumvaldem

První přípravné utkání měl na programu v sobotu v 11:00 slavonínský „A“ tým, a to s celkem Šumvaldu hrajícím I.A třídu. Zápas se odehrál na umělé trávě v Uničově.

Prvních 25 minut Slavonín na hřišti dominoval, držel častějí míč a svého soupeře dokázal kombinačně přehrávat, ovšem chyběl výraznější gólový finiš. Skóre otevřel v polovině poločasu Tandler. Z ničeho nic se objevil na rohu soupeřova vápna, míč si potáhl do středu a křižnou střelou k levé tyči rozvlnil síť Šumvadlu. Další velkou šanci měl nový hráč v týmu Holly, ale hlavičku umístil těsně vedle. Domácí však začal pomalu zlobit a z chyb Slavonína při rozehrávce těžit z brejků. Nakonec Šumvaldští vyrovnali stav na poločasových 1:1 kopem z přímého kopu, když jeden z hráčů z ideální vzdálenosti trefil střelou přes zeď Zabákovu šibenici. A Šumvald mohl jít ke konci poločasu dokonce do vedení. Sám před naším gólmanem se objevil domácí útočník, ale Zabák vyrazil střelu na roh.

Ihed z kraje druhé půle se po slavonínské chybě dral do šance domácí borec a střelou k tyči poslal Šumvald do vedení. Pár minut na to vyrovnal po ruce na 2:2 z penalty Merten, míč nekompromisní ranou nasměroval k levé šibenici. Slavonín však ve druhé půli kupil jednu chybu za druhou a dvěma slepenými góly daroval Šumvaldu vedení 4:2. Na rozdíl jedné branky snížil Holly pěknou ranou k tyči, ale Šumvald opět zvýšil své vedení po další chybě v obranné fázi už na 5:3. Poslední brankou se prezentoval Šrámek a utkání skončilo po divokém druhém poločase výhrou Šumvaldu 5:4.