Oslabená rezerva prohrála v Blatci o gól

V sobotu 12.4. zavítal náš B-tým na hřiště Blatce, okupujícího přední příčky tabulky.  Vzhledem ke všem zraněním, absencím a doplnění A-týmu pro domácí utkání s Lutínem, který se hrál souběžně s utkáním v Blatci, odcestovalo naše mužstvo pouze v jedenácti hráčích.

V úvodu utkání byli aktivnější Slavonínští. První velkou šanci měl hned v desáté minutě Kloboučník, který se po pěkné narážečce s Čermákem dostal k zakončení na malém vápně, avšak na poslední chvíli mu do střely vložil nohu jeden z domácích obránců a vytěsnil míč na rohový kop. V další šanci se ocitl o chvíli později Čermák, když si položil obránce ve vápně, bohužel mu míč na nerovném terénu odskočil a z šance nakonec nic nebylo. Poté se dostali ke slovu domácí. Po závaru v pokutovém území vyslal jeden z domácích hráčů střelu na branku, kde překonaného Žižku nahradil Aghazada, který však zastavil míč rukou. Následovala penalta a velký trest pro slavonínské v podobě červené karty, který poslal náš tým do početní nevýhody. K penaltě se postavil jeden z nejzkušenějších domácích exekutorů, Ševčík, ale Žižka dokázal míč vyrazit přes tyč na rohový kop. Domácí zklamaní z neproměněné šance trvalo jen okamžik, jelikož z následného rohového kopu se dostal do zakončení nikým neatakovaný domácí hráč a hlavičkou na zadní tyč poslal Blatec do vedení. Po obdržené brance se vkradla na kopačky našich hráčů nervozita a po několika nepřesnostech nabídli domácím několik šancí na navýšení skóre. Proti byl však skvěle chytající Žižka, který zlikvidoval během první půle tři jasné příležitosti domácích. Slavonín se však nevzdával a při jednom z protiútoků si vzal Gažar míč na půli hřiště, pohodlně si poradil se třemi domácími beky a chladnokrevně pod břevno vyrovnal. Do šaten se tak odcházelo za nerozhodného stavu.

Na začátku druhé půle začali lépe domácí, kdy si vytvořili tlak a zahrávali několik rohů. Po jednom z nich se k udivení všech ozvala píšťalka rozhodčího, který ukazoval na pokutový kop.  Míč si tentokráte postavil domácí Taichman a poslal Blatec do vedení. Slavonínu se však znovu podařilo vyrovnat, když se míč po rohovém kopu z ojedinělé šance snesl na kopačku Melky, který střelou z voleje překonal domácího brankáře. Blatec následně zvýšil svoji aktivitu a pokračoval ve festivalu neproměněných šancí, které končily na skvěle chytajícím Žižkovi. Dvacet minut před koncem se však jedna akce ujala, kdy se po kombinaci na středu hřiště prosadil na zadní tyč Zaorálek, 3-2. Slavonínským ve snaze o vyrovnání  v početní nevýhodě docházely síly při obranné činnosti a dávali tak prostor pro rychlé protiútoky domácích. Další gól ale Žižka za záda nepustil. V závěrečném tlaku před domácí bránou zastavil jeden z obránců míč rukou, píšťalka sudího však zůstala bez odezvy.  Slavonínští tak odešli z tohoto zápasu poraženi výsledkem 3-2.

Příští zápas sehraje náš B-tým na domácím hřišti proti rezervě Štěpánova v neděli 20.4. v 16 h.