Preview „A“ týmu před jarní částí sezony

Tento víkend se do koloběhu mistrovských utkání zapojí také „A“ tým slavonínského fotbalu. Hráči dnes absolvovali předzápasový trénink a v sobotu čeká naše borce Červenka. Ta je sice na posledním místě, avšak na půdě našeho úvodního soupeře jara se nehraje nikdy dobře, první utkání po zimní pauze bývá vždy ošemetné a navíc přípravná utkání Slavonínu moc nevyšla. Slavonín se představil letos pouze ve 3 přípravných zápasech a všechny měly podobný průběh. Po prvním velice aktivním poločase Slavonín ve druhé půli přestal hrát a začal kupit velké chyby v defenzivě. Ve všech utkáních Slavonín vedl a nakonec prohrál, se Šumvaldem 4:5, s Újezdem u Uničova 1:2 a s Plumlovem 3:5.

Slavonín po podzimní části figuruje na druhé příčce, 6 bodů za prvním Maletínem. V 15 utkáních vybojovali Slavonínští 11 výher, 2 remízy a dvakrát odešli ze hřiště poraženi. V souhrnu tak disponují 35 body se skórem 48:23. Nejbližší pronásledovatel, Doloplazy, ztrácí na naše druhé místo 7 bodů. Nejlepším střelcem týmu je po podzimní části David Merten, který vsítil 10 branek, o druhé místo se dělí Tomáš Alka a Martin Semjon s 9 zářezy. Nejvíce odehraných minut dosáhli hráči Jirka Hampl, Martin Semjon a Honza Žák, kteří nechyběli u jediného podzimního zápasu. A Martin Semjon figuruje i v primátu karet, za 15 utkání jich stihl nasbírat 7.

Bohužel na aktivní, agresivní a nepříjemnou hru pro soupeře a také vstřelené branky Semjona se slavonínský tým nebude moci na jaře spolehnout, jelikož od ledna do konce května pobývá na zahraničním studiu v Portugalsku. Oproti tomu do týmu přišel na hostovní útočník David Holly, jenž hrával krajský přebor za FC Dolany a mohl by střelecky Semjona nahradit. Navíc se do slavonínského týmu vrací po půlroční pauze Mirek Večeřa, který náš tým pouze doplnil na podzim ve třech utkáních při početní nouzi.

A cíl pro jarní část sezóny? Mnoho lidí se Slavonínských neustále vyptává co postup. My chceme vyhrávat zápas od zápasu a tyto otázky můžeme řešit až bude rozhodnuto tak či onak nebo po 26. kole. Vždyť kolik sezón se nám už podobné úvahy nevyplatily…