Slavonín „B“ – preview jarní části

A je to tady. Brána jarní části fotbalové sezóny 2013/14 se otvírá. O první soutěžní výsledek slavonínského fotbalu v r. 2014 se postará slavonínská rezerva. Oproti „A“ týmu předehrávalo „béčko“ na podzim pouze jedno jarní utkání, proto nyní začíná o týden dříve. V rámci 15. kola III. třídy olomouckého okresu se utká jako hostující celek s Nedvězím. Ovšem nebude se hrát na hřišti našeho soupeře, ale na umělé tvávě 1. HFK Olomouc. Nedvězí nyní plánuje rozsáhlejší rekonstrukci hrací plochy.

Slavonínský „B“ tým figuruje po podzimní části na 9. příčce, výsledek mohl být určitě o poznání lepší. Některé zápasy naši borci  nezvládli, jako například porážku ve Štěpánově 0:6, doma s Hlubočkami 0:4 nebo ztrátu v Drahanovicích 5:5. Další zbytečné body se poztrácely i v posledním utkání s Olešnicí, kdy Slavonín doslova promrhal dvougólové vedení. Na 12. místo, které může být za určitých předpokladů sestupové, má Slavonín náskok 7 bodů, na druhé straně však ztrácí na 4. příčku pouze body 3. Naše rezerva sehrála pouze jedno přípravné utkání, v Dlouhé Loučce prohrála vysoko 0:9. Tým zůstal přes zimu téměř ve stejném složení, chybět bude Miroslav Dobrovský, který je od prosince na vojenské misi v Afgánistánu. Negativem může být absence některých hráčů na tréninků.. Co se událostí v osobním životě týče, kapitán a dlouholetá opora týmu Honza Gažar se stal otcem, 6. března se mu narodila dcera Nelinka.

Cíl „B“ týmu bude pro jarní část soutěže jasný. Nahrát v co nejkratším čase co nejvíce bodů, aby se tým více oddálil sestupovým příčkám, a zbytek sezóny hrát v poklidu střed tabulky.