Ve Slavoníně bude znovu pouze I.B třída

Nakonec se povedlo, Slavonín mohl ze 2. místa postoupit do I.A třídy, vedení však nakonec „A“ tým přihlásilo znovu pouze do I.B třídy. Po letech snažení a stanovených cílech je to pro některé hráče zklamání. Na vině je možná omezení finančních prostředků a s tím spojený úzký kádr „A“ týmu mužů, což však může být na druhou stranu pochopitelné, záleží ale na strategii a postavení klubu. Poslední dva, tři roky hráči spíše z týmu odcházejí a kádr bohužel není doplněn stejným množstvím fotbalistů na obdobné kvalitativní úrovni. Přestože Slavonín skončil na druhé pozici, poslední sezónu to byl hlavní problém, proč měli Slavonínští ve spoustě zápasů výkonnostní i výsledkové problémy a některé zápasy „látali jedenáctku jak se dalo“. Navíc v této letní přestávce odchází hrát zpět do Rakouska Libor Hammer, otazník visí nad Mirou Večeřou a Davidem Mertenem, kteří přemýšlí o týmech blíže svým domovům a poslední ztrátou může být Martin Tandler, který uvažuje o menší vytíženosti v zápasech a hraní pouze za „B“ tým.

Ani v tomto roce, tak jako v minulém, nám rozdělení soutěží moc užitečného nepřineslo. Místo velkých derby, na které jsme byli ještě před pár lety zvyklí, čeká Slavonínské velké cestování napříč olomouckým krajem. Už k tak vzdáleným a pro olomoucké fanoušky neatraktivním soupeřům z loňské sezóny přibyli Protivanov a Jesenec. Jediným plusem tak bude nováček I.B třídy, soused a velký rival Nové Sady „B“.

Soupeři Slavonína v následující sezóně: Babice, Velký Týnec, Haňovice, Doloplazy, Paseka, Šumvald, Lutín, Velká Bystřice, Zvole, Hvozd, Nové Sady „B“, Jesenec, Protivanov.

Do nové sezóny přijde pak Slavonín s jednou velkou zásadní změnou. Po 5 letech odchází ze Slavonína trenér Miroslav Večeřa. Jeho herní rukopis je jistě na zlepšení fotbalového projevu a návycích týmu za zmíněných pět sezón znát. Bohužel, ne vždy měl k dispozici pro ideální práci potřebný počet hráčů, zejména pak v trénincích. Proto je na místě za odvedenou roli ještě jednou poděkovat a popřát mnoho úspěchů do dalších fotbalových i nefotbalových let. Další zastávkou našeho již bývalého kouče je Medlov, jenž hraje krajský přebor.

Nový trenér Slavonína je zatím ve hvězdách a proto nezbývá než věřit v atraktivní fotbal Slavoníských, pokračující výbornou partu mančaftu a dobré výsledky.