Slavonín podstoupil kondiční soustředění

Slavonínský fotbalový tým se jako každý rok zúčastnil kondičního soustředění v Jeseníkách. Poslední čtyři roky je útočištěm našich borců hotel Kamzík v Karlově pod Pradědem, který nabízí perfektní podmínky pro soustředění včetně tělocvičny, posilovny, bazénu, sauny a whirpoolky. Bohužel se soustředění zúčastnil menší počet hráčů, což však nakonec na kvalitu nemělo vůbec žádný vliv.trénink na soustředění

Hráči se vydali vstříc jesenickým horám ve čtvrtek ráno a začínali hotelovou snídaní. Jelikož podmínky připomínaly spíše jarní počasí a po sněhu nebylo ani památky, dopoledne startoval program posilovnou a lehčím tréninkem v tělocvičně, odpoledne pak připravil trenér Kouřil hráčům rychlostní a obratnostní trénink, po kterém následoval bazén a sauna. Přes noc napadl konečně dostatek nového sněhu a výprava se vydala na běžkách po trase Ovčárna – Praděd – Švýcárna a zpět. Odpoledne se po návratu hráči dorazili v posilovně.

zimní soustředění

V sobotu se opět vydali hráči na běžky a trenér si nachystal pro hráče zpestření, když v okolí Hotelu Kurzovní připravil biatlonový závod. Čtyři okruhy s celkovou délkou 6,6 km a čtyři střelecká stanoviště s pěti hody sněhovou koulí na basketbalovou desku. Již předešlý večer proběhla při losování čísel mezi závodníky hecovačka, hráči se připravili včetně důkladného mazání lyží. To však některým nevyšlo, jelikož se přes noc změnily podmínky a teploty nad bodem mrazu byly příčinou mokrého a těžkého sněhu. V mlze, na těžkém terénu byl závod nesmírně obtížný a v porovnání s předpoklady přinesl několik překvapení. Titul získal s velkým náskokem po perfektních střeleckých položkách a ještě lepším běžeckém výkonu Lukáš Kouřil, stříbro bral po poctivém výkonu veterán na startovní listině Libor Hammer a bronz překvapivě i přes nejhorší střelbu a nejvíce absolvovaných trestných koleček Martin Zabák. Odpoledne připravil trenér pro hráče cvičení v posilovně a následovala opět sauna a wellness.

V neděli dopoledne ještě hráči absolvovali poslední trénink v tělocvičně zaměřený na rychlost s míčem a bez míče a posilovnu. Poslední jedinci ještě využili wellness centrum a kolem poledne opustili Hotel Kamzík. Začátkem března nás čeká další soustředění, tentokrát herní ve sportovním areálu v Boskovicích.