Slavonín zahájil přípravu s novým trenérem

Ve čtvrtek 17. července zahájili slavonínští fotbalisté letní přípravu na ročník fotbalové sezóny 2014/15. Po skončení trenéra Miroslava Večeři ve Slavoníně se slavonínské vedení domluvilo na spolupráci s Janem Řezníčkem. Tento mladý trenér, jenž má vystudované FTK na UP v Olomouci, působil jako hráč ve slavonínském týmu zhruba před deseti lety, po té se vydal za štací do Drahlova, kde nedávno i trénoval. Tréninky pod vedením nového kouče začnou následující úterý. Úvodní tréninky patřily hlavně výběhům do nemilanského lesíka a nabírání kondice.

Ve slavonínském týmu došlo k několika hráčským změnám. Příznivce Slavonína budou patrně zajímat zejména trejdy v „A“ týmu. U týmu skončil Miroslav Večeřa, který míří do Újezdu u Uničova a David Merten, jenž se zapojil do přípravy s naším soupeřem z I.B třídy, s Haňovicemi. Oba hráči byli ve slavonínském týmu spokojeni, avšak hlavní slovo měla větší vzdálenost od jejich domovů a neustálé cestování na tréninky a zápasy do slavonínské Sportarény. V týmu pravděpodobně také skončil Ondřej Žáček, který se na jaře objevil pouze ve 4 utkáních a jenž má neustálé problémy s koleny. Dalším oslabením je potom stoper Libor Hammer, který i přes fotbalově pokročilý věk 🙂 zkouší další štaci v zahraničí, konkrétně v rakouském Mallersbachu.  V poslední řadě nebude moct Slavonín počítat pro většinu utkání s Martinem Tandlerem, který se sem tam zapojí, ale z osobních důvodů bude preferovat volnější zápasové vytížení. Do Slavonína naopak přichází Marek Florian, bratr našeho dlouholetého, bohužel dlouhodobě zraněného hráče Michala. Ten má vleklé problémy s achilovou a na podzim pravděpodobně podstoupí další operaci. V jednání je potom příchod Martina Kryla, který naposled působil před 2 lety v Drahlově. Bohužel pravděpodobně ztroskotal pokus o přetažení Jirky Otavy z Kožušan, se kterými se nepodařilo domluvit. Dalších několik hráčů se potom zkouší prosadit do našeho béčka. Čas do zahájení nové sezóny se krátí, a proto doufáme, že se slavonínskému vedení ještě podaří přivést nějaké hráče do „A“ týmu tak, abychom byli schopni zopakovat umístění na špici tabulky z posledních tří let. Po problémech s  šířkou kádru v jarní části loňské sezóny a nynějších odchodech to bude více než nezbytné.

První přípravné utkání v krátičké přípravě odehrají Slavonínští ve čtvrtek 31.  července v 18:00 ve Hněvotíně. V sobotu 2. srpna se potom Slavonín představí v semifinále tradičního memoriálu M. Mikšíka ve Chválkovicích a v neděli potom v utkání o umístění. V neděli má Slavonín také na programu od 16:30 v Tršicích, hrajících IV. třídu, 1. kolo (čtvrtfinále) Hanáckého poháru, tedy krajské předkolo Poháru České pošty. Slavonín tak bude muset rozložit na tyto utkání dvě sestavy, bude však záležet na nedělním čase zápasu ve Chválkovicích. O týden později už potom začíná sezóna. V prvním kole se utká ve slavonínské Sportaréně nejdříve v sobotu „B“ tým s Přáslavicemi a v neděli potom „A“ tým s Lutínem.