Zimní ligu vyhrál Los Posluchov

Olomouc – Zápasy o konečné umístění byl uzavřen letošní ročník Zimní ligy malého fotbalu ve Slavoníně, jenž se posedmé hrál jako Memoriál Jardy Cvešpra. Do právě skončeného ročníku se přihlásilo dvanáct družstev, pět z nich zcela poprvé. Mezi nimi i vítěz základní části Outsider.

Kamerun – Zelené Balet 3:3 (0:1) na  p.k. 2:0

Vyrovnané utkání o poslední místo turnaje musela rozhodnout až střelba pokutových kopů. Vedení se ujali hosté v závěru první půle gólem Ploštici. V první minutě druhé půle vyrovnal Helekal, vývoj otáčel Hrabal, který byl i autorem třetí branky. Za hosty srovnával nejprve na 2:2 Kališ a v poslední minutě na 3:3 Nepožitek. Rozhodující kop si připsal Škarabela.  Branky: 36. a 43. Hrabal, 26. Helekal – 20. Ploštica, 41. Kališ, 49. Nepožitek. Rozhodčí: Boháč.

Katastrofa – Galacticos 1:4 (0:1)

Devátou příčku si vybojoval desátý tým po základní části Galacticos. V jeho řadách se objevil prvoligový Lukáš Pagáč, jenž si v posledním utkání turnaje připsal dvě branky. Další střelbu obstaral Čechák se Zemánkem, za poražené se v závěru prosadil Gaieš. Branky: 47. Gaieš – 18. a 42. Pagáč, 33. Čechák, 47. Zemánek. Rozhodčí: Boháč.

Ajax Chalapeňos –  Horka 5:8 (1:1)

Druhé utkání dne, ve kterém hůře postavený tým po základní části přehrál mírného favorita zápasu. Po střelecky nevýrazné první půli se střelci na obou stranách hřiště probudili a početné obecenstvo potěšili za 25 minut jedenácti brankami. Čtyři borci se trefili dvakrát. Za domácí Bršťák a Bartošek, za hosty Novák a Sedláček. Branky: 2. a 47. Bršťák, 26. a 48. Bartošek, 38. Halady – 23. a 49. Novák, 50. a 50. Sedláček, 31. Stodola, 36. Ides, 39. Havlíček, 42. Pirkl (p.k.). Rozhodčí: Dvořák.

Nisi Optimum – Jívová 7:7 (3:4) na p.k. 3:2

Loňský vítěz Nisi Optimum obhájil páté místo po základní části. Se soupeřem z Jívové se předháněl ve střelbě. V základním čase skončilo za zády gólmanů čtrnáct branek, dalších pět úspěšných střel přinesl penaltový rozstřel. Střelecky se za domácí prezentoval Zajíček, autor pěti branek a vítězné penalty, za hosty se čtyřikrát prosadil Lišák. Branky: 3., 22., 30., 33. a 44. Zajíček, 24. a 40. Heil – 11., 18., 22. a 41. Lišák, 19., 21. a 37. Blažek. Rozhodčí: Dvořák.

Nový Svět – Lůzři 3:8 (1:3)

Na pomyslný bronzový stupínek se prosadil stálý účastník slavonínského turnaje Lůzři. Vítězi pomohl výborný vstup do utkání. Hned v úvodní minutě se prosadil Murin, v páté se trefil Dráb a v patnácté Klicpera. Za domácí upravil výsledek poločasu Zabák. Po přestávce se rozstřílel Blaha, který zaznamenal tři branky, jednu ještě přidal Klicpera a osmou trefu zařídil Kubáček. Za domácí skóroval Alka a v poslední minutě Mikuš. Branky: 15. Zabák, 36. Alka, 50. Mikuš – 26., 39, a 47. Blaha, 15. a 41. Klicpera, 1. Murin, 5. Dráb, 46. Kubáček. Rozhodčí: Kumr.

Outsider – Los Posluchov 5:8 (2:4)

Vítěz základní části Outsider prohrál v letošním ročníku jen jednou – v devátém kole podlehl loňskému vítězi Nisi Optimum 1:4. Se soupeřem ve finále měl bilanci lepší. V pátém kole porazil svého finálového rivala 3:5. A také do finále vstoupil lépe, V páté minutě se ujal vedení brankou Bezděka. Posluchovští v 19. minutě srovnali gólem Žáčka a o dvě minuty šli do vedení po střele Jiráka. Favorit ještě stačil srovnat gólem Nestrojila, ale závěr poločasu patřil Posluchovu. Do listiny střelců se zapsal Goldscheid a podruhé v utkání Jirák. Krátce po otevření druhé části hry zvýšil Žáček na 2:5, ale ani tříbrankový náskok domácí celek nezlomil. Kontroval Kryl, po něm se potřetí v utkání trefil Žáček a ve 48. minutě opět snižoval na rozdíl dvou branek Nestrojil. Až v rozmezí mezi 51. až 54. minutou, kdy si připsal dva góly Goldscheid  bylo jasné, že favorit neuspěje. Jen Kryl tři minuty před koncem upravil konečný výsledek na 5:8. Finále tak skončilo překvapením, o které se velkou měrou zasloužil Ondřej Žáček, který byl vyhlášen nejlepším hráčem finále. Branky: 23. a 48. Nestrojil, 42. a 57. Kryl, 5. Bezděk – 19., 34. a 43. Žáček, 26., 51. a 54, Goldscheid, 21. a 29. Jirák. Rozhodčí: Kumr a Dvořák.

Konečné pořadí turnaje: 1. Los Posluchov, 2. Outsider, 3. Lůzři, 4. Nový Svět, 5. Nisi Optimum, 6. Jívová, 7, Horka, 8. Ajax Chalapeňos, 9. Galacticos, 10. Katastrofa, 11. Kamerun, 12. Zelené Balet. Kromě vítěze si v závěrečném kole o konečné umístění vylepšila své postavení Horka a Galacticos.

Střelecká tabulka:  1. Tomáš Řehák  (Outsider) 25, 2. Ladislav Zajíček (Nisi Optimum) 22, 3. Martin Liška (Jívová) 19, 4. Jan Blažek (Jívová) a Ondřej Žáček (Los Posluchov) oba  18, 6. Jan Havlíček (Horka) 15, 7. Petr Klicpera (Lůzři) 14, 8. Michal Zedníček (Los Posluchov) 12, 9. Martin Bočilo (Lůzři), Jiří Šrom (Outsider) a Milan Novotný (Lůzři) 11.