Béčko Slavonína opět prohrálo. Už počtvrté v řadě!

V sobotu čekalo náš B tým náročné utkání s třetími Přáslavicemi. Při odjezdu se slavonínské sportarény nemohlo být ideálnějšího počasí na fotbal. I nad Přáslavicemi byla azurová obloha, avšak rozdíl ve větrnostních podmínkách mezi hřišti ve Slavoníně, které je zasazeno do městské čtvrti a tím přáslavickým, které je na kopci byl nesrovnatelný. I domácí označují své hřiště jako „na větrné hůrce“.

Klimatické podmínky byly pro naše hráče neobvyklé, avšak pro oba mančafty stejné. První půle se však našim borcům těžce nevydařila. Domáci se od první minuty tlačili do šancí. První akci domácích, kterou prošli až do šestnáctky Slavonína ještě Zabák vyrazil na roh. Avšak z toho domácí poprvé udařili. Nikým nehlídaný Perutka se dostal na malém vápně k odraženému míči a hlavičkou s odrazem o zem poslal míč do sítě – 1:0. Slavonínští se snažili kombinací překonat domácí obranu, protože nákopy vzduchem neměly proti větru a dobře organizované obraně domácích šanci na úspěch. Ovšem kombinační hra byla kostrbatá. Naproti tomu hráči Přáslavic byli v kombinaci a přihrávkách jistí. Další příležitost proměnil Rubáček, když ve středu hřiště prokombinoval se spoluhráči a dalekonosnou střelou z pět a dvaceti metrů zvýšil náskok domácích na 2:0. Skóre se do poločasu měnilo ještě jednou. Po dalším z mnoha rohových kopů dotlačil kolenem míč do sítě domácí Žižka – 3:0.

Ve druhém poločase hráči Slavonína spravili výkon. Začali si přesněji přihrávat a obrana nedělala tolik chyb jako v poločase prvním. Do slibných šancí se dostali Gažar, Šrámek či Stavinoha, avšak navzdory zlepšené hře se nepodařilo dát kýžený gól. Nutno podotknout, že obrázek hry z druhého poločasu do jisté míry zapříčinil průběžný výsledek 3:0, kdy se již domácí nemuseli nikam tlačit, prostřídání domácí sestavy a vítr v zádech slavonínských. Slavonín tak prodloužil šňůru prohraných zápasů už na čtyři v řadě. Příští zápas čeká naši rezervu v sobotu 3.5. od 16:30 ve slavonínské sportaréně proti poslední Hvězdě Libavá, která v tomto ročníku ještě nebodovala. Doufejme, že prodlouží svou nelichotivou sérii a naopak Slavonín tu svou protrhne.