Slavonín po bídném výkonu ztratil doma i s Haňovicemi

Po poslední domácí ztrátě v podobě prohry 0:1 s Lutínem nedokázali slavonínští fotbalisté navázat na týden starou výhru z Velké Bystřice. V utkání se slavonínští nedostali do tempa a hosté jim zejména v první půli nepříjemně zatápěli. Směrem dopředu byl Slavonín po většinu utkání bezzubý a hosté si odvezli minimálně zasloužený bod.

První větší šanci otevřít skóre utkání měli Haňovice již v 10. minutě, ale hostující hráč si s vyloženou šancí poradit nedokázal. Ani ve druhé šanci při střele z vápna nebyli hosté úspěšní, zatímco na druhé straně se Slavonínští prosadili. Po přízemní přihrávce na zadní se trefil Alka. Slavonín však ohrožoval Haňovické jen sporadicky a gólových příležitostí bylo jako šafránu. Domácí byly bez patřičného pohybu a ani přihrávky se nedařili dle představy. První půle tak skončila jednobrankovým vedením pro domácí tým.

Chvíli po zahájení druhé půle se řítil z pravé strany sám na hostujícího brankáře Holly, ale jeho střela k levé tyči skončila nakonec vedle. V 55. minutě hosté srovnali krok obdobnou brankou, jako vsítil minulý týden v Bystřici Tadler. Hostujicí kapitán Zavadil si na levé straně hřiště zasekl míč a jeho „nepovedený“ centr skončil překvapivě na zadní šibenici Zabákovi branky – 1:1. O deset minut později se však Slavonínští dostali opět do vedení. Střídající Korol dostal přesnou přihrávku před bránu a nemýlil se, 2:1 pro Slavonín. Radost však slavonínským hráčům a fanouškům nevydržela ani minutu. Ihned z rozehrávky se třemi přihrávkami dostal hostující forward do samotného úniku na slavonínskou bránu, ve vápně však zatáhl za záchrannou brzdu Žák a následovala penalta, kterou svým druhým gólem v utkání proměnil Zavadil. Slavonínskému týmu po zbytek utkání chyběla lehkost v propracování se do brankové příležitosti. V 90. minutě se dostal k dobré hlavičce na zadní tyči střídající Šrámek, ale míč skončil těsně nad břevnem. Slavonín tak na jaře ještě doma nevyhrál a na rozdíl dvou bodů se k němu přiblížily Doloplazy, na jejímž hřišti hrají Slavonínští příští neděli. Půjde tedy o přímý souboj o druhé místo, které  může být postupové.