Ml. přípravka vyhrála základní část jara

Poslední turnaj v první fázi jarní sezóny nás čekal ve Velké Bystřici, kam jsme odjeli ve stejné sestavě, která slavonínskou mladší přípravku reprezentovala i na předešlém pondělním turnaji. Náš tým tak tvořili: Mirďa Dobrovský nejml., Filip Benýšek, Kuba Bluma, Peťa Brázdil, Honza Musil, Jirka Rozkošný, Maty Pacák, Sam Weigl a Luky Opálka.

Slavonín 9:2 Nové Sady „B“

Branky: Sam Weigl 6, Honza Musil 1, Filip Benýšek 1, Peťa Brázdil 1

V prvním zápase jsme se poměřili s týmem z Nových Sadů „B“. Hned od úvodních okamžiků měli kluci velkou chuť do hry a chtěli dávat góly. Zároveň se nezapomínalo na obranu. Někdy jsme situace řešili až příliš individuálně, ale to je naprosto normální. Je čas na to, abychom to ještě vypilovali a naučili se pomoct si jednoduchou přihrávkou. V první půli se nám podařilo nashromáždit celkem 6 gólů a jednou jsme inkasovali. Stav tak byl 6:1 v náš prospěch.

Ve druhém poločase jsme pokračovali ve stejném duchu a povedlo se nám několik hezkých kombinací se dvěma-třemi přihrávkami. Dobře jsme opět zahrávali rohové kopy. Po jednom precizně provedeném našel Maty Pacák před brankou Peťu Brázdila, který už měl jednoduchý úkol – uklidit míč do sítě. Náš brankář Mirďa Dobrovský byl ve druhém dějství jednou pokořen, my jsme přidali další tři zásahy. Zápas tak skončil naším vítězstvím 9:2. Hned šest gólů si připsal Sam Weigl, jednou se trefili Filip Benýšek i Peťa Brázdil. Svou premiérovou branku v dresu Slavonína oslavil Honza Musil.

Slavonín 6:7 Šternberk

Branky: Sam Weigl 5, Honza Musil 1

Ve druhém utkání nás čekal tým Šternberku, který byl pro nás na každém turnaji nejtěžším soupeřem. To se ukázalo i tentokrát. Šli jsme sice brzy do vedení zásluhou Sama Weigla, ale protivník dvěma góly otočil skóre. Poté jsme opět díky Samovi Weiglovi vyrovnali na 2:2. Jenomže Šternberk bojoval ze všech sil a do konce prvního poločasu nám odskočil na dva góly. Poločasový stav tak byl 2:4 v náš neprospěch.

Ovšem do konce zbývalo ještě 15 minut a mohla se stát celá řada věcí. To se poté ukázalo jako pravdivé tvrzení. Nástup do druhé půle jsme měli famózní a během několika minut už jsme vedli 6:4, když se nám podařilo čtyřikrát v řadě skórovat. To nebylo ale zdaleka vše. Šternberk nechtěl dát svou kůži lacino a po jednom rychlém útoku jeden z jeho hráčů trefil míč přesně do šibenice a snížil na 6:5. Po dalším kontru byla v pokutovém území faulována slečna, kterou má Šternberk ve svém mužstvu, a byla vyzvána, aby se sama chopila balónu. S přehledem proměnila a bylo srovnáno na 6:6. Zhruba 2 minuty před koncem Šternberk dokonal obrat a vstřelil gól na 6:7. Byl to duel plný zvratů, soubojů, branek, emocí i hezkých okamžiků. Zřejmě by mu více slušela remíza, ale to není důležité. Dle mého soudu to byl nejlepší zápas, který jsme na jaře odehráli, zejména pro oko diváka. Čert vem prohru. Kluci byli samozřejmě zklamaní z porážky, což je správné, protože chtějí vítězit, ale já jsem byl nadmíru spokojen, protože celý zápas makali, rvali se o míč, pomáhali si a určitě se nemají za co stydět.

Slavonín 8:2 Velká Bystřice

Branky: Sam Weigl 2, Filip Benýšek 1, Honza Musil 1, Mirďa Dobrovský 1, Peťa Brázdil 1, Jirka Rozkošný 1, Maty Pacák 1

Na samotný závěr celého čtyřkolového turnajového kolotoče byla naším soupeřem domácí Velká Bystřice. Chtěl jsem po klucích, aby se ještě zvládli koncentrovat na poslední zápas, což se povedlo. V prvním poločase jsme dokonce dokázali udržet čisté konto a sami vstřelili 4 góly. Dvakrát se prosadil náš kanonýr Sam Weigl, po jedné brance přidali Maty Pacák a Filip Benýšek.

Do druhého poločasu jsme udělali změnu mezi třemi tyčemi. Mirďa Dobrovský si chtěl vyzkoušet i roli hráče a v brance jej vystřídal Filip Benýšek. Sice jsme dvakrát inkasovali, ale i ve druhém dějství jsme nastříleli čtyři góly. Byly to významné okamžiky. Svou premiérovou branku v sezóně totiž vstřelil snaživý Jirka Rozkošný a také Mirďa Dobrovský se blýskl hezkou střelou a skóroval. I Honza Musil trefil přesně, a zvládl se tak zapsat do střeleckých tabulek v každém sobotním utkání. Skóre pak na 8:2 uzavřel Peťa Brázdil.

Až na posledním turnaji jsme tedy poznali hořkost porážky a vybojovali 6 bodů. Klukům patří velký dík i obdiv, jakou hrou a jakou soudržností se ve Velké Bystřici prezentovali. Také patří obrovské poděkování všem rodičům a dalším fanynkám a fanouškům za odvoz, podporu a pomoc.

Mirďa Dobrovský – 1 gól

Jen pár slov k celkovému hodnocení první turnajové fáze.  Myslím si, že i za tak krátkou dobu mezi prvním a posledním turnajem byl v naší hře vidět alespoň částečný a minimální posun. Kluci snad trochu pochopili, co po nich chci, jakým způsobem by měli hrát a jak by se měli na hřišti chovat. Moc se mi líbí, že i přes nějaké drobné rozepře na trénincích, což je naprosto běžné a normální, se pak během zápasů kluci semknou a bojují jeden za druhého. Pomáhají si, a to úplně všichni, a skutečně tvoří jeden tým. Doufám, že i vzhledem k pozitivním výsledkům, je hra bavila a na turnaje se těšili. Věřím, že všichni dostali zhruba stejný herní čas, protože chci, aby si vždy zahráli všichni a stejnou měrou.

Během jedenácti zápasů se klukům hned desetkrát podařilo zvítězit a jednou padli. Posbírali jsme tedy celkem 30 bodů. Přestože nejsou v této kategorii podstatou, mám rád čísla, takže…celkově jsme nastříleli 80 gólů (tedy v průměru více než 7 gólů na zápas). Inkasovali jsme 35x (v průměru zhruba 3 branky na zápas). Naším nejlepším střelcem byl Sam Weigl s 32 přesnými zásahy, které zvládl za 8 utkání. Druhé místo v této statistice obsadil Filip Benýšek s 25 góly a bronzový stupínek obsadil Lukáš Opálka, který se trefil devětkrát.

Konečná tabulka:

Pozn.: V tabulce máme 31 bodů, ale 1 bod je připsán za zápas s Velkou Bystřicí ve Šternberku, kam toto mužstvo nedorazilo.

Celková střelecká bilance našich hráčů:
Samuel Weigl – 32 gólů
Filip Benýšek – 25 gólů
Lukáš Opálka – 9 gólů
Matyáš Pacák – 5 góly
Petr Brázdil – 4 góly

Povedlo se nám, poměrně suverénně, ukořistit první místo v celkové tabulce. Sezóna pro nás sice ještě nekončí, ale i tak i mohli kluci po posledním utkání první fáze užít drobnou oslavu s rychlými špunty. Slavení jim jde. Věřím, že si ho ještě užijí.

Takže…Same, Filipe, Luky, Kubo, Maty, Peťo, Honzo, Jirko, Mirďo, díky!

Nedílnou součástí jsou jistě rodiče, příbuzní, fanynky, fanoušci…zkrátka všichni, kteří se kolem našeho mužstva pohybují. Těm bych také chtěl moc poděkovat za všechno.