Ml. přípravka i ve 2. kole dominovala

Poslední dubnovou sobotu nás čekal odložený turnaj ve Šternberku. Jeli jsme opět v omezeném počtu hráčů, ale s tím jsme se dokázali vyrovnat už minule. Bohužel do Šternberku nedorazilo mužstvo Velké Bystřice, takže nás čekaly pouze 2 zápasy. Barvy Slavonína hájili Miroslav Dobrovský nejml., Filip Benýšek, Jakub Bluma Matyáš Pacák, Jiří Rozkošný a Samuel Weigl.

Slavonín 9:2 Nové Sady „B“

Branky: Filip Benýšek 6, Samuel Weigl 3

V prvním střetnutí jsme narazili na Nové Sady „B“, které jsme na domácím kolbišti porazili v poměru 8:0. I tentokrát jsme měli herně navrch. Byli jsme důraznější, měli jsme větší snahu a hodně jsme se tlačili do útoku. Kluci zvládali poměrně vysoké tempo, i přesto, že jsme mohli střídat pouze jednoho hráče. O naše góly se starala dvojice Filip Benýšek – Samuel Weigl. Po první patnáctiminutovce jsme vedli jasně 6:2.

Ve druhém poločase jsme pokračovali v našem snažení a bylo vidět, že jsme se od prvního turnaje opět kousek posunuli, co se týče kombinační hry a lepšího pohybu na hřišti. Výborně chytal Mirďa Dobrovský, který týmu opět pomáhal i skvělými výhozy a výběhy. V defenzivní činnosti odváděli velké penzum práce Maty Pacák a Jirka Rozkošný. Vepředu se o ohrožení branky soupeře starala střídavě trojice Filip Benýšek, Sam Weigl a Kuba Bluma. Posledně jmenovaný zvládal zaskočit i na pozici bránícího hráče. Ve druhé půli se nám podařilo udržet čisté konto a sami jsme přidali další tři branky. V prvním zápase jsme tedy zvítězili 9:2. Filip Benýšek si otevřel střelnici, když se prosadil celkem 6x. Sam Weigl zaznamenal svůj první (a ne poslední) hattrick v tomto roce.

Šternberk 3:7 Slavonín

Branky: Filip Benýšek 3, Samuel 3, Maty Pacák 1

Poté jsme se utkali s domácím týmem, který měl oproti předchozímu turnaji tentokrát ve svém středu jednu velmi fotbalově šikovnou slečnu.  Ze začátku klukům chvíli trvalo, než se znovu dostali do tempa, ale postupem času jsme předváděli podobnou hru jako v prvním utkání. Stále jsme byli o krok vpřed a o poločase jsme vedli o jeden zásah – 3:2.

Ve druhém poločase už našim hráčům lehce docházely síly, což jim ovšem na bojovnosti vůbec nic neubralo. Díky dalším gólům jsme se dostali do pohodlného náskoku, který jsme zvládali udržovat až do samotného závěru.  Hattrick si tentokrát připsali Filip Benýšek i Samuel Weigl, náš sedmigólový účet pak zkompletoval Maty Pacák. Šternberk jsme tedy zdolali v poměru 7:3.

I na druhém turnaji jsme dokázali posbírat maximální počet bodů, což je ovšem vedlejší. Důležité je, že kluci hráli s velkým zápalem a chutí. Do obou utkání vložili veškeré své úsilí a rvali se o každý míč. Bojovali za sebe i své spoluhráče a zaslouženě se pak mohli společně těšit z výher. Děkujeme opět všem rodičům a příbuzným za odvoz, vydatnou podporu, pomoc i bonbónový lék na všechno.