Slavonín prohrál v Doloplazech a klesl na 3. místo

Slavonín dokázal vyhrát během prvních 4 kol jarní sezóny pouze dvě utkání a na paty se mu přiblížily Doloplazy. 20. kolo tak bylo přímým soubojem o druhou pozici.

A Slavonínští pokračovali v předešlých utkáních, po většinu času měli sice míč na svých kopačkách, dokázali kombinovat avšak bez ohrožení soupeřovy brány, absolutně chyběla finální dravost za zakončením. V první půli vyprodukovali slavonínští hráči snad jen dvě střely z větší vzdálenosti, ale bez absolutní šance na úspěch. Na druhé straně zlobil slavonínskou obranu aktivní Jurčík, dvě tutovky hlavou však ještě neproměnil.

Druhá půle navázala ze strany Slavonína na první, oproti tomu domácí se domácí dostávali stále častěji po rychlých přechodech či chybách v defenzivě k větším šancím. Po jedné chybě slavonínské obrany se dostal Jurčík sám před našeho gólmana, ten dokázal vyrazit míč na roh. V 60. minutě se už poprvé skóre měnilo skóre. Rohový kop vyrazil Zabák pouze na střed hřiště a nikým neobsazený Jurčík propálil z oblasti pokutového kopu hradbu těl hráčů – 1:0. Domácí mohli zvýšit na rozdíl dvou branek, po dalším z přechodu zůstal na hranici ofsajdu hráč Doloplaz a pádil sám na Zábaka, svou šanci však neproměnil. Slavonín měl před bránou Doloplaz šancí poskromnu a ani standardní příležitosti se vůbec nedařily. Ohrozit svatyni domácích mohl Florian, jenže těžký míč na přední tyč netrefil ideálně. V 85. minutě se pak dostal ke střele z hranice vápna vysunutý Hammer, ale míč skončil těsně vedle levé tyče.

Slavonín tak po dalším nevýrazném výkonu prohrál v Doloplazích 0:1 a klesl na 3. příčku. V sobotu čeká naše hráče na domácí půdě Dubicko.