Slavonín přehrál Dubicko 5:1 a vrátil se na 2. pozici

Ve 21. kole I.B třídy čekal slavonínské áčko po dvou nezdarech v řadě tým Dubicka. Do slavonínské sportarény i díky pěknému počasí dorazila solidní divácká návštěva.

Slavonín měl od úvodu utkání drtivou převahu, svého soupeře válcoval zejména kombinační hrou, rozvážnou rozehru a rychlé narážečky nedokázal celek Dubicka zachytávat. V 8. minutě se dostal do vápna Florian, míč si prohodil mezi hráči a levou nohou technicky obstřelil hostujícího gólmana – 1:0. V 17. minutě dal načechraný míč za obranu Hammer, nabíhající Mikuš se objevil sám před brankářem, udělal mu kliku doprava a míč poslal do odkryté brány. Slavonín měl i další šance ke skórování,  ty však už v první půli brankou neskončily. Po jedné z akcí se individuálně prosadil přes posledního obránce Alka, do gólové šance se však nedostal, jelikož byl obráncem sražen, píšťalka rozhodčího však zůstala němá. Krátce před koncem první půle se hosté dostali do zápasu. Po rychlém přechodu se objevil sám před gólmanem Zabákem hostující útočník a střelou na přední tyč jej prostřelil – 2:1.

Ve druhé půli pokračoval Slavonín ve velké převaze jak na držení míče, tak v počtu brankových příležitostí. Obrovskou tutovku spálil Merten, přízemní centr poslal z malého vápna vysoko nad. V 60. minutě si však Slavonín oddechl v podobě další branky. Ve vápně byl faulován Korol a nařízenou penaltu proměnil Alka. Deset minut před koncem se po sérii přihrávek dostal sám před brankáře Korol a se svojí šancí si poradil bezchybně – 4:1. Chvíli před koncem pak Slavonín dokončil dílo a krásnou střelou z voleje z otočky se podruhé mezi střelce zapsal Alka. Slavonín tak po dvou ztrátách v řadě naplno bodoval, navíc se díky prohry Doloplaz ve Hvozdu vrátil zpět na druhou příčku.

Příští týden hraje Slavonín v neděli v 16:30 v Lesnici.