Souboj b-týmů vyhrál ve Slavoníně ten Štěpánovský

Ještě než začal zápas mezi b-týmem Slavonína a b-týmem Štěpánova, odehrála se velmi milá příležitost. Respektive dvě. Představitelé slavonínského oddílu poblahopřáli dlouholetým příznivcům, funkcionářům a samozřejmě hráčům Slavonína k jejich jubilejím. Konkrétně panu Miroslavu Dobrovskému k jeho 70. a panu Zdenkovi Mikušovi k jeho 65. narozeninám. Za naši redakci se také připojujeme k obrovské gratulaci.

Zápas, který poté oba zhlédli jim však moc radosti nepřinesl. Od začátku byli lepší hosté ze Štěpánova, kteří hráli rychlý a pohledný fotbal založený na přesných rychlých přihrávkách. V tom naši hráči zaostávali. Naopak, množství chyb v rozehrávce dával snadné příležitosti hostům k jejich nebezpečným útokům. První změná skóre se odehrála ve 20. minutě. Kombinací po pravé straně se dostali hosté až do našeho vápna, kde s přehledem prostřelili domácího Žižku – 0:1. Druhý gól dali hosté z brejku, když míč za obranu dostal útočník z jedné do běhu. Dobře vyběhnuvší Žižka ještě hráče pohotovým zákrokem zbrzdil, ale obrance se nestačili vrátit a tak doklepl míč do prázdné brány – 0:2. Naši hráči ještě do poločasu zahrozili především agilním Hahnem. Své brejky však nedokázal přetavit v gól.

Do druhého poločasu šli slavonínští s tím, že se pokusí vyrovnat nejen hru a pohyb se štěpánovskými, ale především skóre. Prvně jmenované aspekty se trochu opticky vyrovnat podařilo. Hosté se už tolik nedostávali do šanci a rozehrávka Slavonína nevykazovala tolik chyb. Ovšem třetí hledisko hry troskotalo na nemohoucnosti v zakončení, respektive v útočné části. A tak nám hosté ukázali, jak se střílí góly. Třetí branku přidali opět po kombinaci z hranice velkého vápna. Poté se nedostal do šance nikdo jiný než Hahn. Překonal i brankáře, ale jeho střelu zastavila tyč. Slibnou šanci měl na hranici penalty i Stavinoha, ale nedokázal zkrotit skákající míč a obránci Štěpánova ho stačili odkopnout. Před koncem utkání se ve Slavoníně rozpršelo, což způsobilo rychlý odskok balonu. Toho využil před koncem záložník Štěpánova, když vyslal na domácí bránu střelu, která nakonec skončila i s přispěním odskoku v bráně. V poslepované sestavě, při absenci Gažara (rodinné povinnosti), Lazarova (nominace do a-týmu) a Aghazady (disciplinární trest) prohrálo doma béčko Slavonína s rezervou Štěpánova 0:4.

Příští zápas odehraje Slavonín B na hřišti Přáslavic v sobotu 26.4. od 16 hodin.