Slavonín vyhrál v dramatickém závěru v Bystřici

Po porážce s Lutínem jeli slavonínští hráči odčinit ztrátu tří bodů do Velké Bystřice, kde je nečekala žádná lehká práce. Tím spíš, že se tým potýká s rozsáhlou absencí hráčů, navíc ve stejnou dobu hrálo ve slavonínské Sportaréně naše béčko, takže utkání museli zvládnout někteří hráči i přes svá zranění a Slavonín měl na lavce pouze jednoho hráče.

Do utkání vstoupili herně o něco lépe Slavonínští,  což po čtvrt hodině přetavili v úvodní branku utkání. Nezištná přihrávka putovala k Mertenovi a ten otevřel skóre. Další střely na jedné či druhé straně mířily mimo tři tyče, a tak se skóre změnilo až po půlhodině hry. Domácí tým po své akci odcentroval z pravé strany, gólman Zabák v souboji vyboxoval míč nešťastně na kopačky domácího hráče a ten z vápna propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:1. O pár minut později se však opět radovali Slavonínští. Odvrácený míč u levé lajny chtěl Tandler vrátit nákopem zpět do vápna, míč však z dobrých 40 metrů, navíc slabší levou nohou, skončil k překvapení všech v síti domácích a Slavonín tak vedl o poločase 2:1.

Ve druhém poločase Velká Bystřice zvýšila tempo a stále častěji se tlačila před bránu Slavonína. Při jednom z rohů si nejvýše naskočil Pospíšil a razantní hlavičkou vymetl šibenici slavonínské svatyně – 2:2. Dobrou šanci poslat opět Slavonín do vedení měl Mikuš, jeho střela však mířila pouze na střed brány. Slavonín se však opět dostal do vedení. Po rohovém kopu a skrumáži před bránou se prosadila posila z „B“ týmu Lazarov. Na rozdíl dvou branek mohl zvýšit Žáček, ale přímý kop mu vykryl domácí gólman. Velká Bystřice opět dotahovala a opět se dočkala vyrovnání. V 80. minutě se na hranici vápna dostal ke střele domácí borec, nevýrazné střele před naším gólmanem clonil do poslední chvíle domácí Kryl, míč pak Zabák pouze vyrazil před sebe a Kryl dokonal rozdělanou práci – 3:3. Ovšem Slavonín se opět nevzdal a ve strhujícím utkání pět minut před koncem rozhodl. Na přihrávku Alky do velkého vápna nedosáhl Mikuš, ovšem za naším kapitánem číhal Žáček, dostal se k míči, stylem „pojď sem kam jdeš“ přešel přes domácí obranu a křižnou střelou rozvlnil naposledy v utkání síť na bystřickém hřišti. V 88. minutě došlo k ukřivděnému vyloučení na slavonínské straně. Po faulu na Slavonínské chtěl Hammer rozehrát míč na úplně volného nabíhajícího Šrámka, těsně před kopem mu však před míč vlezl domácí hráč a Hammer místo míče nakopl svého soupeře. Rozhodčí našeho hráče vyloučil, po čemž se strhla mela, po pár minutách se však pokračovalo ve hře i bez těžce rozčileného Hammera a Slavonín své vedení uhlídal.