Souboj rezerv vyhrála nečekaně ta slavonínská

Neděle 1.6. neznamenala pouze Mezinárodní den dětí, ale také další hrací den pro náš B tým. Ten přivítal od 16:30 ve své Sportaréně rezervu Náměště na Hané, která okupuje první pozici v tabulce III. třídy olomouckého okresu.

Domácí chtěli potvrdit výhru z minulého kola na hřišti Odrlic. Zápas nabídl rozdílné poločasy. Zatímco v tom prvním měli míč více na kopačkách domácí, ve druhém se hra obrátila. Hned v 10. minutě se ocitl ve slibné šanci Semjon, ale gólmana hostí ještě neprostřelil. Do dvou šancí se v první půli dostali i hosté, avšak navrátivšího se Žižku do slavonínské svatyně taktéž neprostřelili. Když selhal v nadějné pozici i Šrámek a po něm Gažar, skončil první poločas bezgólovou remízou.

Prvních deset minut druhé půle se slavonínští snažili držet tempo z první půle, ale postupem času odpadli herně i fyzicky. Domácím se nedařily jednoduché přihrávky, natož delší kombinace. Jedinou světlou výjimkou byla akce z 60. minuty na pravé straně, kdy kombinaci mezi Šrámkem, Zabákem a Grulichem přihrál posledně jmenovaný za obranu hostí na hranici offsidu na Semjona, který po několika šancích konečně brankáře Náměště prostřelil – 1:0. Poté domácí nepochopitelně zalezli na vlastní polovinu a bránili se pouze nákopy na polovinu soupeře. Hosté měli mohutný tlak. Dvakrát se parádně zaskvěl gólman domácích Žižka, dvakrát zastavili střelu na poslední chvíli před brankovou čárou Hock, respektive Ondruška. Slavonín B tak dokázal ubojovat a ubránit nejtěsnější možné vítězství a radoval se ze zisku tří bodů podruhé v řadě. Přístí zápas rezervy je na programu v neděli 8.6. od 10:15 na hřišti Hluboček B.