Zimní ligu v malé kopané vyhrálo Nisi Optimum

Ve Slavoníně skončil o víkendu šestý ročník zimního turnaje v malém fotbale předpokládaným vítězstvím dobře poskládaného týmu Nisi Optimum. Tým ve všech dvanácti utkáních neztratil ani bod. Svým soupeřům nastřílel devadesát branek, měl v nejlepší desítce střelců tři zástupce i také toho nejlepšího – Kvapila. Vítězství bez nadsázky skutečně zasloužené…

Geoboys – Luběnice 4:8 (1:2)

Černého Petra si ze Slavonína odvezl tým Geoboys. Sice do posledního utkání nastoupil se záhadným hráčem, který vystupoval pod jménem „Garcia“, ale ani čtyři branky tohoto hráče nezměnili nic na tom, že Geoboys skončil poslední. Branky: 22., 44., 45. a 50. Garcia – 21., 34., 41. a 47. Rec, 40., 45. a 47. Körner, 14. Lehnert.

Zelené balet – PSB 2010 2:6 (2:3)

Hosté během třinácti minut vedli 0:3 a zdálo se, že je rozhodnuto. Domácí se však v závěru první půle vrátili dvěma slepenými góly do hry. Poněkud je zlomil gól krátce po otevření druhé části hry, ale naději drželi až do 41. minuty, kdy nejlepší střelec zápasu T. Konečný dal třetí gól v utkání a o dvě minuty přidal stejný hráč definitivní tečku… Branky: 22. Hladiš, 23. Kouřil – 5., 13., 41. a 43. T. Konečný, 12. Caldr, 30. Ježek.

PS Beton – HSV Knoblauch 4:7 (3:2)

Beton předváděl v nástavbě zlepšené výkony a také v první půli posledního zápasu měl blíže k vítězství. Vyhrál první poločas, ale tři branky hostů během úvodní pětiminutovky druhého poločasu daly domácím zapomenout na lepší než čtrnácté místo na turnaji. Branky: 6. a 23. Sokol, 14. Bezděk, 40. Tvardík – 10., 26. a 50. Smékal, 28. a 30. T. Bulko, 24. P. Bulko, 44. Goldscheid.

Masajové B – United Players 9:2 (3:0)

Hosté se po třech kontumacích konečně sešli, ale mnoho toho nepředvedli. Domácí si za příjemného počasí s chutí zastříleli a mnoho nechybělo, aby si připsali dvojciferné vítězství. Střelecky se prosadil Zlatníček autor čtyř branek. Branky: 11., 40., 45. a 46. Zlatníček, 25. a 41. Mikuš, 16. Horák, 42. Suchánek, 42. Lojka – 32. Punčochář, 37. Chabičovský.

Aston Pila 98 – Sokolka Horka 5:2 (0:1)

V boji o osmou příčku se domácí celek, coby papírový favorit, prosadil až po přestávce. Na gól F. Pirkla odpověděl až na začátku druhého poločasu Veselský, jehož impuls podnítil další střelce k větší aktivitě. Pavel Kuchyňa a Buček dali v deseti minutách po dvou brankách a bylo vymalováno. Novák minutu před koncem jen kosmeticky upravil konečný výsledek. Branky: 35. a 40. P. Kuchyňa, 39. a 42. Buček, 30. Veselský – 16. F. Pirkl, 49. Novák.

MK Jívová – Dynamo Primus 2:9 (1:5)

Jívovští se v osmé minutě ujali vedení, ale to byl jen povel k ostrostřelbě hostů. Ti během první půle skórovali pětkrát a připravili si půdu k výraznému vítězství. To se jim nakonec povedlo, byť na dvojciferné vítězství nedosáhli. Skóre se zastavilo ve 49. minutě, když potřetí v utkání skóroval Dráb. Ještě o gól byl lepší jeho kolega Bartošek, který si čtyřmi góly vylepšil střeleckou bilanci a prosadil na šesté dělené místo ve střelecké tabulce. Branky: 8. Drtil, 27. Richtr – 23., 25., 35. a 42. Bartošek, 10., 38. a 49. Dráb, 11. a 17. Vykydal.

Los Posluchov – Nový Svět 1:2 (1:0)

Další duel, ve kterém vítěz bral konečnou pátou příčku, byl chudý na branky. Jediný gól v první půli dal O. Žáček v 16. minutě a těsné vedení domácí drželi ještě sedm minut před koncem, kdy Alka vyrovnal. Domácí nakonec neudrželi ani plichtu a naději na pokutové kopy. V poslední minutě se Alka trefil podruhé a poslal Posluchov na konečnou šestou příčku. Branky: 21. O. Žáček – 43. a 50. Alka.

Star Horka Chomoutov – Lůzři 2:2 (1:1) na p.k. 6:7

Jediné utkání dne, ve kterém o vítězi rozhodovala střelba pokutových kopů. Boj byl vyrovnaný a oba týmy měly šanci na vítězství. Naděje hostů trvala sedm minut, když se v 11. minutě ujali vedení brankou Švece, šance domácích měla nadějnější trvání. Gól Nestrojila ve 33. minutě znamenal vedení 2:1, které zrušil až dvě minuty před koncem Klicpera. Následné pokutové kopy nebraly konce. Třetí příčku nakonec získal celek Lůzři, když vítěznou penaltu zaznamenal Novotný. Branky: 18. Zacpal, 33. Nestrojil – 11. Švec, 48. Klicpera

Nisi Optimum – Autodíly Olomouc 5:3 (3:2)

Finále bylo skutečným vyvrcholením celého turnaje. Hráči týmu Nisi Optimum potvrdili své kvality z předcházejících bojů, tým Autodílů však byl vítězi důstojným soupeřem. Skóre otevřeli v osmé minutě domácí brankou Šoupala, o tři minuty později zvýšil na 2:0 nejlepší střelec celé soutěže Kvapil, po krásné akci celého týmu. Hosté snížili pěknou brankou Minaříka, díky přesnému centru I. Lošťáka z přímého volného kopu. V závěru první půle dal Vymětal hlavou třetí gól domácích, kontaktní gól zařídil o minutu později Pospíšil z přímého volného kopu. Drama se však nekonalo. Již tři minuty po změně stran se podruhé v utkání trefil Vymětal a na tříbrankový rozdíl upravil skóre Kvapil. Další šance domácí nevyužili, ale k ničemu nepustili ani soupeře. Až tři minuty před koncem se nechali překvapit nádhernou jedovkou Novotného od postranní čáry, ale to byla jen kosmetická úprava konečného výsledku. Branky: 11. a 36. Kvapil, 24. a 33. Vymětal, 8. Šoupal – 17. Minařík, 25. Pospíšil, 57. Novotný.

Nejlepší střelci: Kvapil (Nisi Optimum) – 30, Pospíšil (Autodíly) – 19, Zajíček (Nisi Optimum), Tvardík (PS Beton) – 17, Šoupal (Nisi Optimum) – 16, I. Lošťák (Autodíly Olomouc), Bezděk (PS Beton), Bartošek (Dynamo Primus) – 15, Jirák T. (Posluchov), Zacpal (Star Horka Chomoutov), Žáček O. (Posluchov), Körner (Luběnice) – 14

Konečné pořadí turnaje: 1. Nisi Optimum, 2. Autodíly Olomouc, 3. Lůzři, 4. Star Horka Chomoutov, 5. Nový Svět, 6. Los Posluchov, 7. Dynamo Primus, 8. MK Jívová, 9. Aston Pila 98, 10. Sokolka Horka, 11. Masajové B, 12. United Players, 13. HSV Knoblauch, 14. PS Beton, 15. PSB 2010, 16. Zelené Balet, 17. Luběnice, 18. Geoboys.

autor: Bob Jareš