Naši nejmladší ovládli domácí turnaj soutěže

Během třetí dubnové soboty nás čekal první soutěžní turnaj v jarní části sezóny. Na domácím hřišti jsme přivítali týmy ze Šternberka, z Velké Bystřice a z Nových Sadů „B“. Z důvodu velikonočních prázdnin jsme nastoupili ve značně okleštěné sestavě. Do branky se postavil Mirek Dobrovský, do pole byli připraveni Matyáš Pacák, Kuba Bluma, Filip Benýšek, Peťa Brázdil a benjamínek týmu Lukáš Opálka.

V prvním utkání jsme poměřili síly s kluky ze Šternberka. Měli jsme famózní vstup do zápasu, když jsme již v první minutě zásluhou Lukáše Opálky a Filipa Benýška vstřelili dva góly a ujali se vedení. Kluci se postupně sžívali s prostorem, terénem a zvykali si na vzájemnou spolupráci a součinnost. Všichni bojovali na 100 %. Soupeř ještě v první patnáctiminutovce snížil na rozdíl jedné branky. Ve druhém poločase ale opět udeřil Filip Benýšek a znovu nám dal dvougólový náskok. Šternberk poté zaznamenal kontaktní gól a do závěrečného hvizdu to ještě bylo hodně napínavé. Nicméně naše těsné vítězství a první tři body jsme s vypětím všech sil uhájili. Konečný výsledek 3:2.

Ve druhém duelu nás čekaly Nové Sady „B“. Tento zápas se nám střelecky velmi povedl. Kluci hráli opět s chutí a chtěli dotlačit míč do sítě co nejvícekrát.  Utkání jsme měli pod kontrolou a nakonec se nám podařilo skórovat hned osmkrát. První hattrick sezóny zaznamenal Matyáš Pacák, který se blýskl i jedním povedeným přímým kopem. Taktéž se jako výborný exekutor přímých kopů ukázal Lukáš Opálka, jenž kromě krásné branky „z klidu“ přidal ještě jeden zásah. Dvakrát měl přesnou mušku Filip Benýšek a gólový účet si otevřel i Peťa Brázdil. Příkladně bojoval Kuba Bluma. Čisté konto po několika vynikajících zákrocích udržel Mirek Dobrovský, který nám navíc několikrát pomohl přesným a dlouhým výhozem. Konečný výsledek 8:0.

V posledním zápase nám bylo protivníkem mužstvo Velké Bystřice. Výborný úvod utkání nám přinesl rychlý dvougólový náskok. Ve skvělém světle se ukázal i náš gólman Mirek Dobrovský, který lapil pokutový kop. To byl důležitý moment. I tak se ale Velká Bystřice nevzdala a poločas skončil naším těsným vedením 4:3. Druhá půle, do které kluci vložili všechny své zbývající síly, se nám vydařila. Přidali jsme další góly a nakonec jsme Velkou Bystřici přetlačili v poměru 8:6. Hned 4 góly vstřelil Filip Benýšek, a pasoval se tak do role kanonýra. Pozadu nezůstal ani Lukáš Opálka, který si připsal svůj první hattick kariéry. Náš gólový záznam pak zkompletoval nádhernou střelou Peťa Brázdil.

Na prvním turnaji se nám tedy i přes omezený počet hráčů podařilo vybojovat plných 9 bodů. Nejdůležitější ovšem je, že bylo na tvářích kluků vidět, že je hra baví a že se rvou za celý tým, aby mu co nejvíce pomohli. Tři výhry jsou pak příjemným bonusem, ale o to více zaslouženým. Děkujeme rodičům a všem příbuzným za pomoc a za podporu. To kluci potřebují.