Rezerva prohrála po špatném výkonu doma s Drahanovicemi

Po dvou výhrách v řadě chtěli hráči slavonínského B týmu vyhrát potřetí v řadě a odskočit tak pásmu sestupu. Do slavonínské Sportarény přijel soupeř z Drahanovic. Podzimní přestřelka skončila venku 5:5.

Začátek však domácím vůbec nevyšel. Na ukazateli časomíry svítila jednička, když se měnilo skóre. Žel v neprospěch domácích. Centr z levé strany prošel až k hostujícímu Bednářovi a ten uklidil míč do brány – 0:1. Slavonín chtěl hrát kombinačně, ale nedařilo se mu. To soupeř byl fotbalovější, kombinace mu nedělala problém a snáze se dostával do šancí. Avšak i Slavonín si dokázal vytvořit pár šancí. Přesným pasem našel ve 13. minutě Grulich Hahna, který se po několikazápasové pauze vrátil zpět do Česka a rovnou do základní sestavy. Ten si několikrát posunul míč do vápna soupeře, kde ho hostující obránce fauloval. Penaltu proměnil s klidem kapitán Honza Gažar – 1:1. V podzimním zápase se zaskvěl dvěmi gólovými střelami téměř z půli hřiště Grulich. I v jarním utkání se připomněl. Běžela 16. minuta, když si po faulu 40 metrů od brány Drahanovic postavil míč právě podzimní dvougólový střelec. S mírnou tečí hráče Drahanovic tak poslal Slavonín do vedení 2:1. Uplynulo sotva pět minut a hosté srovnali. Kolmou přihrávku za obranu dokázal zužitkovat Kamínek – 2:2. Pokutový kop nařídil rozhodčí i na druhé straně. Po nepochopitelném faulu Kloboučníka na hostujícího útočníka však Žižka dokázal penaltu vyrazit na břevno a následná dorážka kopajícího nemohla platit pro offside.

Pravému beku Slavonína se zápas vůbec nepovedl. Dvě minuty po začátku druhé půle nabídl nepřesnou přihrávkou šanci hostům, kteří jí nepohrdli – 2:3. Zhruba v 60. minutě vyrovnal z přímého kopu Gažar, když mu pomohla teč hostujícího hráče – 3:3. I ve čtvrtém gólu Drahanovic měl prsty Kloboučník, když dlouho otálel s přihrávkou, až o míč přišel a hosté po narážečce přešli do pokutového území a prostřelili domácího gólmana – 3:4. Hosté v závěru přidali ještě jeden gól a zaslouženě tak zvítězili 3:5. Příští zápas hraje Slavonín B na hřišti Odrlic v neděli 25.5. od 14:30.