„Utrpěli jsme výhru.“ říkal po zápase s Příkazy Michal Čermák

V sobotu jelo béčko Slavonína k přeloženému utkání do Příkaz. Původní termín byl o den později. Šlo tedy, shodou okolností, o stejný hrací den a čas jako ten našeho A-týmu, který hrál doma s Dubickem. Více informací o tomto zápase zde.

B-tým chtěl navázat na výsledkově povedené utkání z minulého kola, kdy porazil doma Libavou 3:0. Ani jeden soupeř nechtěl udělat chybu v defenzivě a proto byl k vidění velmi opatrný fotbal z obou stran. Kromě ojedinělých šancí se prakticky hrálo od šestnáctky po šestnáctku. Do slibné příležitosti se v prvním poločase dostal Pospíšil, který překonal i domácího brankáře, ale proti změně skóre stála branková konstrukce. Stejně si počínal na druhé straně i útočník Příkaz. Nebezpečnou střelu z pětadvaceti metrů vyslal záložník domácích, ale Žižka vše pohlídal a střelu nad bránu kontroloval pouze pohledem. Další situaci už však vyřešil pohotovým vyběhnutím proti domácímu útočníkovi a podržel tak svůj tým.

Ve druhém poločase Slavonín úplně odešel kombinačně. Spíše se bránil na vlastní polovině. Za zmínku stojí série rohů domácích Příkaz.  Bravurními zákroky se opět zaskvěl v 65. minutě nestárnoucí Žižka, když nejprve vyrazil střelu, která mířila k levé tyči a následně vychytal i dorážku hlavou domácího útočníka. V 73. minutě předvedli pěknou kombinaci Čermák s Gažarem. Prvně jmenovaný poslal pěkný oblouček mezi dvěma obránci Příkaz do vápna na Gažara. Ten z ostrého úhlu přeloboval brankáře, ale žel i bránu o pár decimetrů. Zápas spěl do remízového konce, když Slavonín zahrával v 87. minutě rohový kop. K odraženému míči se dostal Čermák, který prokličkoval do šestnáctky a na hranici penalty našel přihrávkou Stavinohu, který se s míčem otočil a poslal ho k levé tyči – 0:1. Slavonín tak vyhrál podruhé v řadě. Příští zápas odehraje rezerva Slavonína v neděli 18.5. od 16:30 ve Sportaréně Slavonín.