Slavonín ve druhé půli sestřelil Zvole

Ve 23. přivítal slavonínský tým po týden starém nezdaru v Lesnici SK Zvole, které hraje taktéž jak náš minulý soupeř o záchranu. Po prvním bezbrankovém poločase padlo ve druhé půli 6 branek a Slavonín s přehledem získal 3 body.

Zranění zápěstí nepustilo do brány gólmana Zabáka, opora „B“ týmu Žižka plnil tento víkend reprezentační povinnosti lékařského týmu České republiky a do branky tak musel na záskok Grulich, který má s chytáním mnohaleté zkušenosti a odchytal již jedno utkání na podzim. A ihned po rozehrávce hostů se protáhl, když úvodní střelu z dálky dokázal vyrazit. Slavonín v první půli pokračoval v rozpačitých jarních výkonech a nedokázal se propracovat k vážnějším šancím. Tou největší byl přímý volný kop Mertena, jeho střela levačkou skončila pouze na břevně. Oproti tomu hosté měli stoprocentní tutovku, sám na našeho gólmana se řítil jeden z útočníků, střelu pod břevnu stačil Grulich vyrazit nad.

Ve druhé půli se však rozjel gólostroj. Ve 47. minutě dostal míč za obranu Mikuš a tvrdou střelou poslal Slavonínské do vedení. Vzápětí po pohledné akci dostal načechraný míč za obranu  na pravé straně Korol, míč si hodil po lajně, odcentroval a na zadní tyči střelou pod břevno zvýšil na 2:0 Merten. V 60. minutě se gólově prosadil po centru Korola Alka. V 75. minutě šel na hřiště do útoku místo Mertena gólman Zabák, po minutě na hřišti dostal krásný míč za obranu od Alky a postupoval ze strany sám na brankáře. Při obhození na střed hřiště jej hostující golman fauloval a nařízenou penaltu kuriózně proměnil Holly. Gólman sice směr střely vystihl ale míč mu prošel mezi nohama. Ihned z rozehry se dostalo Zvole do našeho vápna a tam pro změnu fauloval Tandler, také hosté svoji penaltu dali – 4:1. Ovšem to nejlepší na konec. Při rozehrávce Slavonína si všimli naši hráči postavení brankáře Zvole, který stál na hranici velkého vápna, míč šel z půlky hřiště zpětně k Hammerovi, a ten z vlastní poloviny trefil přesně pod břevno odkrytou bránu!

Slavonín tak zvítězil 5:1 a při ztrátě třetích Doloplaz zvýšil svůj náskok na 2. místě tři kola před koncem na 4 body. Příští sobotu hraje Slavonín v 16:30 v Babicích.